اعطای جایزه کتاب برتر مالی اسلامی در چهارمین همایش مالی اسلامی

 

آیین‌نامه انتخاب کتاب برتر مالی اسلامی

مقدمه

در راستای تحقق وظایف تعریف شده انجمن مالی اسلامی ایران و نیز جهت جلب مشارکت بیشتر اعضا، تقویت اجتماع علمی و تشویق مولفان و مترجمان کتاب ­های حوزه مالی اسلامی در همایش­های سالانه مالی اسلامی، صاحبان آثار برتر این حوزه توسط انجمن انتخاب و از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

بند 1) تعاریف:

  1. منظور از انجمن در این آیین­نامه «انجمن مالی اسلامی ایران» است.
  2. منظور از کتاب، اثر مکتوبی است که توسط نویسنده، مولف یا مترجم پدید آمده و در سازمان اسناد و کتابخانه ملی به ثبت رسیده باشد. کتاب­های کمک آموزشی (کتاب­های آمادگی برای آزمون­های سراسری) و کتاب­های الکترونیکی از دایره انتخاب و داوری خارج خواهد بود.

 

بند 2) کتاب­های مورد داوری در دو سطح هیئت علمی و غیر هیئت علمی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بند 3) کتاب باید در یکی از  محور­های زیر نگاشته شده باشد:

بازار سرمایه اسلامی

بانکداری اسلامی

بیمه اسلامی و تکافل

بند 4) ارزیابی و انتخاب کتاب­های برتر توسط کمیته علمی انجام خواهد شد.

 

بند 5) اعضای کمیته علمی توسط هیات مدیره انجمن و براساس تخصص در حوزه مالی اسلامی انتخاب می­شوند.

 

بند 6) امتیاز کتاب­هایی که آرم انجمن روی جلد آن­ها آمده باشد با ضریب 05/1 محاسبه می­شود.

 

بند 7)  معرفی کتاب به­وسیله نویسنده ، مدیر انتشارات کتاب و یا اعضای هیات مدیره انجمن با تکمیل فرم­های پیوست و ارسال آن به ایمیل انجمن به نشانی info@iaif.ir صورت می­گیرد.

 

بند 8) نحوه امتیازدهی به کتاب­های معرفی شده طبق فرم­های پیوست این آیین­نامه انجام خواهد گرفت.

 

بند 9) تاریخ انتشار کتاب باید تا 20 مهر ماه 1400باشد.

 

 

 

مهلت تکميل و ارسال فرم مربوطه 30 مهرماه 1400می‌باشد. فرم تکمیل شده (پیوست1) را به آدرس الکترونيکی info@iaif.irو همچنین یک جلد از کتاب را به آدرس دبیرخانه همایش (تهران- بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، دانشگاه امام صادق(ع)، ساختمان مرکزی،معاونت پژوهشی، انجمن مالی اسلامی ایران) ارسال نمایید. لازم به ذکر است ارسال یک جلد از کتاب به دبیرخانه همایش الزامی می­باشد. فایل­های دریافتی کتاب­ها قابل قبول نمی­باشند و مورد بررسی قرار نمی­گیرند، دبیرخانه انجمن نیز هیچ­گونه مسئولیتی در قبال این فایل­ها ندارد. در صورت هرگونه پرسش با آدرس الکترونیکی همایش و يا با شماره تلفن دبیرخانه همایش 95118601 ارتباط حاصل نمائيد.

 

گزارش اعطای جوایز برتر کتاب مالی اسلامی

 اولین جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی، در بخش هیئت علمی «بانکداری اسلامی» در دو جلد به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکترسیدعباس موسویان و دکتر حسین میثمی و کتاب دیگردر بخش غیر هیئت علمی، «مدیریت ریسک با رویکرد مالی اسلامی» به قلم حسین محسنی .

 


دومین جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به کتاب «وکالت در بانکداری بدون ربا؛ کاربردها و چالش‌ها» اثر دکتر وهاب قلیچ (عضو هیئت علمی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی) رسید

 

علاقمندان جهت دریافت فرم معرفی کتاب و نحوه امتیازدهی اینجا کلیک نمایند.